2017-08-05 - ŚCIEŻKA OTWARTEGO SERCA

Miejsce: Muchów k/Jawora

W tym roku zapraszamy Ciebie na specjalny XXIV warsztat Akademii Życia, w trakcie którego razem z nami wstąpisz na Ścieżkę Otwartego Serca.ŚCIEŻKA OTWARTEGO SERCA
CZYLI JAK ZAMIENIĆ NIE – W – MOŻLIWE?
Jacek Borowicz, Kornelia Popek, Paweł Trzciński
oraz gość specjalny Jolanta Misiarz
05 - 14 sierpnia 2017 r. w Muchowie k/Jawora (dolnośląskie)
XXIV wakacyjne warsztaty z Akademią Życia

Powiedz - za czym tęsknisz? Czego pragniesz na tym etapie życia? Być może chcesz poczuć się bardziej włączona/-ny w nurt życia, chcesz poczuć się żywą częścią rodziny, grupy, świata, życia? Być może chcesz doświadczać większej akceptacji, chcesz poczuć się przyjęta/-ty w całości taka/taki jaka/jaki jesteś – właściwa/-wy, wystarczająca/-cy? A może chcesz uwolnić się od uwarunkowań i uwikłań przeszłości, od wrażenia utknięcia w schematach i poczucia bezsilności? Może chcesz doświadczać tego, że to od Ciebie zależy jakość twego życia, że jesteś twórcą i skutecznym wykonawcą zmian jakich pragniesz? Być możesz chcesz stanąć w samym sercu życia – chcesz poczuć jego swobodny i miarowy rytm…

W tym roku zapraszamy Ciebie na specjalny XXIV warsztat Akademii Życia, w trakcie którego razem z nami wstąpisz na Ścieżkę Otwartego Serca:

I. Poprzez praktykę hatha jogi, świadomego oddychania (rebirthing) oraz tańca spontanicznego i tańca w kręgu

  • odblokujesz dostęp do swego serca pogłębiając kontakt ze wszystkimi emocjami,
  • będziesz doświadczać życia w pełni, w całej gamie wrażeń, barw, dźwięków, smaków i zapachów, otwierając się na swobodny przepływ energii życiowej,
  • odpoczniesz i uwolnisz się od nagromadzonego stresu.

II. Poprzez pracę metodą ustawień systemowych - działając dzisiaj, tu i teraz, zmienisz postrzeganie swojej przeszłości - a dzięki temu:

  • zrobisz to, co możliwe aby rozwiązać problemy zakorzenione w przeszłości i zyskasz wolność zostawiając za sobą to, co musi pozostać częścią twojej historii
  • zyskasz poczucie lekkości i swobodę ruchu w tworzeniu swego życiu tu i teraz, 
  • poprzez akceptację i przyjęcie do serca swojej historii uzyskasz pełniejszy dostęp do ukrytych dotąd bogactw twego rodu – dostęp do zasobów, talentów, możliwości, które są Twoim dziedzictwem.

III. Poprzez wizualizację i głęboką relaksację z muzyką medytacyjną zawierającą dźwięki synchronizujące półkule mózgowe oraz ustawienia w przyszłości (FPL) skomunikujesz się ze swoją podświadomością, dzięki czemu:

  • uświadomisz sobie i rozwiążesz blokujące Ciebie wewnętrzne konflikty wartości, zasad i celów życiowych,
  • zintegrujesz rozmaite aspekty siebie, tak aby zgodnie współpracowały w realizacji świadomych.

Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe:
zajęcia poranne (ok. 1.5 godz. przed śniadaniem), poświęcone głównie pracy z ciałem (w szczególności hatha joga) oraz 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy.

Natomiast wieczory to czas swobodnego relaksu, w ramach którego będziemy oddawać się radosnej ekspresji na przykład poprzez taniec w kręgu, słuchanie, muzyki gongów i mis tybetańskich – ale też śpiewy czy też oglądanie spadających gwiazd ze szczytów okolicznych skał. W trakcie pobytu zawsze rezerwujemy czas na wyjście w teren na spacer czy dłuższą wycieczkę w okolice pełne magicznych miejsc tak, aby wędrując wśród pól, lasów, prastarych wulkanów Parku Krajobrazowym „Chełmy” zaczerpnąć energii żywiołów ziemi, wody, powietrza i ognia. Znajdziemy czas by rozluźnić się, zrzucić napięcia zgromadzone przez ostatnie tygodnie, miesiące, a może i lata.

WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego rozwój osobisty i samodzielne doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia, nie mamy również kompetencji w zakresie terapii uzależnień.

Nasza kadra:
Metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne. Wierzymy przy tym, że to nie metody pomagają, ale ludzie - ci, którzy tę czy inną metodę proponują i stosują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić, jako współpraca w przepływie. Zapraszamy!

Jacek Borowicz - pedagog myślenie twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1989 r.) animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), praktyk NLP, na co dzień także nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności psychologicznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Metodę ustawień systemowych doskonali na szkoleniach i superwizjach prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a z Bremy (o pracy J.Borowicza czytaj np. www.hellinger.com.pl/artyku-y). Inspiruje się także NLP, metodą Katy Byron i metodą Sedony. W czasie wolnym grywa na gitarze i śpiewa autorskie ballady.

Kornelia Popek - plastyczka, nauczycielka jogi (od 1995), masażystka dźwiękiem. W 2006 roku założyła autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych w Rybniku. Od 2008 roku współpracuje z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych.  Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia  psychofizyczne (2003) oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy (kurs 2007). Plastyczne działania to malarstwo (także spontaniczne)   oraz fotografia. Ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna w specjalności techniki malarskie i  projektowanie witrażu.

Paweł Trzciński - od lat podążający ścieżką rozwoju eksplorator pola możliwości i współpracownik wrocławskiej Akademii Życia, praktyk technik oddechowych i wieloletni rebirther Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich (www.rebirthing.pl), twórca muzyki wspomagającej medytacje i relaksację, członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org). W swojej pracy wykorzystuje także metodę Theta Healing opracowaną przez Viannę Stibal oraz dwupunkt  dr Richarda Bartletta.

Jolanta Misiarz - z wykształcenia filolożka, arte - i choreoterapeutka. Jej pasją jest taniec. Od 2008 roku jest instruktorką etnicznych tańców w kręgu. Umiejętności taneczne rozwija w kraju i za granicą, także u źródła – na Bałkanach. Poza tym śpiewa białym głosem w Zespole Śpiewu Tradycyjnego „Kuczeryki”. Podróżuje i – jak sama mówi - szeroko otwartymi oczyma ogląda świat. Fascynuje ją przepływ życia, ludzkie relacje i mądrość naszego ciała.

Opłaty:
1) całodzienne warsztaty: 1040 zł lub 940 zł od osoby w przypadku pary. Rabat 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia. Rabat 50 zł przy wpłacie zaliczki do końca maja 2017,
2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie (tradycyjne „mięsne” lub wegetariańskie): 720 zł (80 zł/dziennie). Można zostać dłużej na wypoczynek do 15-go sierpnia (dodatkowa płatność bezpośrednio u kierowniczki ośrodka),
3) ubezpieczenie NW: 20 zł.

Razem: od 1530 zł do 1780 zł. Końcowa cena zależy od daty wpłaty za warsztat oraz od przysługujących zniżek.

Udział w warsztatach gwarantuje wpłata zaliczki 500 zł. Reszta płatności za warsztat, należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW jest płatne gotówką pierwszego dnia zajęć.

Miejsce: Muchów k/Jawora (woj dolnośląskie, 1,5 godz. jazdy samochodem od Wrocławia, na drodze 365 z Jawora do Świerzawy). Będziemy mieszkać, w otoczonym starym bukowym parkiem pałacyku z początku XX wieku. Do naszej dyspozycji są pokoje trzy- i czteroosobowe ze wspólnymi łazienkami. O przydziale pokoju decyduje data wpłaconej zaliczki, w pierwszej kolejności trójki, potem czwórki.  Osobom niezmotoryzowanym pomagamy w dotarciu do Muchowa.


Zapisy: Agnieszka Jurko,  agnieszka@agnieszkajurko.pl, tel. 501 625 528.

Pełna informacja:
http://www.agnieszkajurko.pl/akademia-zycia-menu/842-wakacje-akademia-zycia-2017.html