Jesteś naszym 1874682 odwiedzającym. Aktualnie jest:
22 gości
0 zalogowanych użytkowników.


8/4/2018 - KOBIECOŚĆ, MĘSKOŚĆ - SPOTKANIE

Miejsce: Muchów k/Jawora

Pojawiliśmy się na tym świecie jako kobiety i mężczyźni i żyjemy na nim tu i teraz jako kobiety i mężczyźni. Jednocześnie, tak jak to pokazuje znak yin-yang, nosimy w sobie cząstkę tej drugiej energii…KOBIECOŚĆ, MĘSKOŚĆ - SPOTKANIE

Jacek Borowicz, Kornelia Popek, Paweł Trzciński
oraz gość specjalny Jolanta Misiarz
04 - 14 sierpnia 2018 r. w Muchowie k/Jawora (dolnośląskie)
XXV wakacyjne warsztaty z Akademią Życia

Pojawiliśmy się na tym świecie jako kobiety i mężczyźni i żyjemy na nim tu i teraz jako kobiety i mężczyźni. Jednocześnie, tak jak to pokazuje znak yin-yang, nosimy w sobie cząstkę tej drugiej energii… Pytanie z jakim często spotykamy się podczas różnych praktyk rozwoju osobistego brzmi: czy jestem w stanie przyjąć, zaakceptować, zintegrować moją mniejszą cząstkę - męską/żeńską? Ale - żeby móc przyjąć i zintegrować ten dar - ważne jest jeszcze by odpowiedzieć na inne pytanie: co to dla mnie oznacza być kobietą/być mężczyzną.

Żyjąc w czasach ogromnych zmian kulturowych, czasach niejasności i płynności żeńskich/męskich ról mogliśmy ulec złudzeniu uznając, że prawdziwy rozwój polega na przyjęciu wszystkich właściwości drugiej płci. Pozbawieni wsparcia matek lub ojców staraliśmy się zadowolić ważne dla nas kobiety/ważnych mężczyzn spełniając ich oczekiwania i wyzbywając się siebie. Cierpimy nie wiedząc kim jesteśmy. A więc - kim jesteś kobieto? Kim jesteś mężczyzno? W jaki unikalny sposób TY przejawiasz w życiu swoją kobiecość/męskość?

Pojawiliśmy się na tym świecie jako kobiety i mężczyźni i spotykamy się w nim, jako kobiety i mężczyźni. I rodzi się pomiędzy nami napięcie, przepływa energia i rodzi się moc - i dzięki temu staje się życie, stają się sprawy i stają się rzeczy i my - kobiety i mężczyźni, razem - stajemy się stwórcami... Jak więc mogę poprawić moje relacje z Tobą Kobieto/Mężczyzno? Opowiedz mi o sobie – chcę Cię słuchać! Posłuchaj, chcę Ci opowiedzieć o sobie! Porozmawiaj z nią… porozmawiaj z nim… porozmawiajmy.

Już od ponad 25 lat spotykamy się w sierpniu by dzielić się swoim doświadczeniami i doświadczać nowego pracując w bezpiecznych, przyjaznych warunkach. Tak więc w tym roku szczególnie zapraszamy Cię na nasz specjalny, prawdziwie świąteczny XXV Wakacyjny Warsztat Akademii Życia, w trakcie którego razem z nami zajmiesz miejsce w Kręgu Kobiet i Mężczyzn, gdzie:

1. Poprzez praktykę hatha yogi, świadomego oddychania (rebirthing) oraz tańca spontanicznego i tańca w kręgu

 • odblokujesz dostęp do swojej kobiecości i męskości pogłębiając kontakt ze wszystkimi emocjami związanymi z doświadczaniem siebie jako kobiety/mężczyzny we wszystkich tego przejawach i aspektach życia,
 • zintegrujesz swój wewnętrzny męski i żeński pierwiastek wzbogacając swą pierwotną kobiecość/męskość
 • będziesz doświadczać życia w pełni jako kobieta/mężczyzna, w całej gamie wrażeń, barw, dźwięków, smaków i zapachów, otwierając się na swobodny przepływ energii życiowej,
 • odpoczniesz i uwolnisz się od nagromadzonego stresu.

2. Poprzez pracę metodą ustawień systemowych - działając dzisiaj, tu i teraz, zmienisz postrzeganie swojej przeszłości - a dzięki temu:

 • zrobisz to, co możliwe by rozwiązać zakorzenione w przeszłości problemy dotyczące Ciebie jako kobiety/mężczyzny i ról jakie pełnisz w życiu oraz relacji z innymi kobietami/mężczyznami,
 • uzyskasz dostęp do kobiecej i męskiej energii płynącej z linii twoich żeńskich/męskich przodków,
 • poprzez akceptację i przyjęcie do serca swojej historii uzyskasz pełniejszy dostęp do ukrytych dotąd bogactw twego rodu – dostęp do zasobów, talentów, możliwości twoich przodków - kobiet i mężczyzn, które są Twoim dziedzictwem, 

3. Poprzez wizualizację i głęboką relaksację z muzyką medytacyjną zawierającą dźwięki synchronizujące półkule mózgowe oraz ustawienia w przyszłości (FPL) skomunikujesz się ze swoją podświadomością, dzięki czemu:

 • uświadomisz sobie i rozwiążesz blokujące Cię wewnętrzne konflikty wartości, zasad i celów życiowych,
 • zintegrujesz kobiece i męskie aspekty siebie, tak aby zgodnie współtworzyły twoją rzeczywistość.

Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe. Składają się na niego: zajęcia poranne (ok. 1.5 godz. przed śniadaniem), poświęcone głównie pracy z ciałem (w szczególności hatha yoga) oraz 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy.

Natomiast wieczory to czas swobodnego relaksu, w ramach którego będziemy oddawać się radosnej ekspresji na przykład poprzez taniec w kręgu, słuchanie, muzyki gongów i mis tybetańskich – ale też śpiewy czy też oglądanie spadających gwiazd ze szczytów okolicznych skał. W trakcie pobytu zawsze rezerwujemy czas na wyjście w teren na spacer czy dłuższą wycieczkę w okolice pełne magicznych miejsc tak, aby wędrując wśród pól, lasów, prastarych wulkanów Parku Krajobrazowym „Chełmy” zaczerpnąć energii żywiołów ziemi, wody, powietrza i ognia. Znajdziemy czas by rozluźnić się, zrzucić napięcia zgromadzone przez ostatnie tygodnie, miesiące, a może i lata.

WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego rozwój osobisty i samodzielne doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia, nie mamy również kompetencji w zakresie terapii uzależnień.

Nasza kadra:
Metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne. Wierzymy przy tym, że to nie metody pomagają, ale ludzie - ci, którzy tę czy inną metodę proponują i stosują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić, jako współpraca w przepływie. Zapraszamy!

Jacek Borowicz - pedagog myślenie twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1989 r.) animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia, praktyk NLP, na co dzień także nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności psychologicznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Metodę ustawień systemowych doskonali na szkoleniach i superwizjach prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a z Bremy (o pracy J.Borowicza czytaj np. www.hellinger.com.pl/artyku-y). Inspiruje się także NLP, metodą Katy Byron i metodą Sedony. W czasie wolnym grywa na gitarze i śpiewa autorskie ballady.

Kornelia Popek - plastyczka, nauczycielka jogi (od 1995), masażystka dźwiękiem. W 2006 roku założyła autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych w Rybniku. Od 2008 roku współpracuje z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych.  Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia  psychofizyczne (2003) oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy (kurs 2007). Plastyczne działania to malarstwo (także spontaniczne)   oraz fotografia. Ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna w specjalności techniki malarskie i  projektowanie witrażu.

Paweł Trzciński - od lat podążający ścieżką rozwoju eksplorator pola możliwości i współpracownik wrocławskiej Akademii Życia, praktyk technik oddechowych i wieloletni rebirther Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich (www.rebirthing.pl), twórca muzyki wspomagającej medytacje i relaksację, członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org). W swojej pracy wykorzystuje także metodę Theta Healing opracowaną przez Viannę Stibal oraz dwupunkt  dr Richarda Bartletta.

Jolanta Misiarz - z wykształcenia filolożka, arte - i choreoterapeutka. Jej pasją jest taniec. Od 2008 roku instruktork etnicznych tańców w kręgu. Umiejętności taneczne rozwija w kraju i za granicą, także u źródła – na Bałkanach. Poza tym śpiewa białym głosem w Zespole Śpiewu Tradycyjnego „Kuczeryki”. Podróżuje i – jak sama mówi - szeroko otwartymi oczyma ogląda świat. Fascynuje ją przepływ życia, ludzkie relacje i mądrość naszego ciała.

TERMIN:  zaczynamy 4-go sierpnia (sobota) kolacją o godz. 18.00 i kończymy w 14-go sierpnia (wtorek) obiadem k. 15.00.

OPŁATY
1) całodzienne warsztaty rozwoju osobistego: 1040 zł lub 940 zł od osoby w przypadku pary. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia. RABAT 50 zł przy wpłacie 500 zł zaliczki opłaconej do końca maja 2018.

2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie (mięsne lub wegetariańskie): 850 zł (85zł/dziennie). 

3) ubezpieczenie NW: 20 zł.

Udział w warsztatach gwarantuje wpłata zaliczki 500 zł. Reszta płatności za warsztat, należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW jest płatne gotówką pierwszego dnia zajęć.

Miejsce: Muchów k/Jawora (woj dolnośląskie, 1,5 godz. jazdy samochodem od Wrocławia, na drodze 365 z Jawora do Świerzawy). Będziemy mieszkać, w otoczonym starym bukowym parkiem pałacyku z początku XX wieku. Do naszej dyspozycji są pokoje trzy- i czteroosobowe ze wspólnymi łazienkami. O przydziale pokoju decyduje data wpłaconej zaliczki, w pierwszej kolejności trójki, potem czwórki.  Osobom niezmotoryzowanym pomagamy w dotarciu do Muchowa.

Zapisy: Agnieszka Jurko,  agnieszka@agnieszkajurko.pl, tel. 501 625 528.

Pełna informacja:
http://www.agnieszkajurko.pl/akademia-zycia-menu/859-wakacje-akademia-zycia-2018.htmlDodaj swój komentarz|Wersja do wydruku

Merkaba, święta geometria
Nowe wydarzenia

 • DROGA SKUTECZNEJ ZMIANY
  Wielką umiejętnością jest rozpoznawania tego, co w danym momencie życia jest dostępne do zmiany – i wielką przygodą jest świadome dokonywanie tej zmiany

 • ŚWIADOMY ODDECH I ZWIĄZKI
  "Związki się nie udają, ponieważ my w nich nie jesteśmy. Nasze dorosłe ciała są w tych związkach, ale nasza psychiczność trwa zatrzaśnięta w pętlach reakcji i wzorców wytworzonych 20, 30, 40, 50 lat temu."

 • 7 KROKÓW DO SKUTECZNEJ ZMIANY
  Czy zdarzyło Ci się, że Twoje plany życiowe były trudne w realizacji, że rozmywały się i po jakimś czasie wiedziałaś/eś, że nie uda Ci dokonać pożądanej zmiany? • Eksploracje świadomości - Merkaba, medytacje, hemi-sync, warsztaty rozwoju osobistego